Markiza Australia

Australia sprawdza się zarówno na dużych balkonach jak i terasach.
Często można ją dostrzec jak chroni przed słońcem klientów kawiarni, butików, placów zabaw. Nie oznacza to że jest konstrukcją komercyjną, ponieważ równie często można ją zaobserwować na balkonach lub tarasach w domach prywatnych. Markiza Australia jest wyposażona w belkę kwadratową, która czyni konstrukcję markizy sztywniejszą i pozwala na montaż w termoizolacji.
Przy zastosowaniu specjalnych klejów iniekcyjnych chemicznych, kotew stalowych, dystansów i wypełniaczy tulejowych oraz przeszkolonym personelu

Firma PRO-SYSTEM gwarantuję prawidłowy montaż w 30 cm. warstwie termoizolacji (styropian, wełna mineralna, wata szklana, piaskowiec).Pamiętaj powierzchnia tkaniny może przekraczać 25 m2 !!!
tylko montaż w w/w technologii gwarantuję odporność markizy na siły statyczne i dynamiczne jakim poddawana jest markiza.
PRAWIDŁOWY MONTAŻ = BEZPIECZEŃSTWO. Zaletami markizy Australia są specjalnie zaprojektowane gniazda ramion, dzięki którym możemy osiągnąć kąt pochylenia tkaniny, aż – 60 stopni. Charakterystyczne gniazda powodują jednak, brak możliwości montażu oryginalnego daszka.
Dlatego najczęściej Australia montowana jest pod daszkami już istniejącymi:
np. spód balkonu sąsiada nad nami, do krokwi bądź pod, nie oryginalnym daszkiem. Niewątpliwie do zalet zaliczyć można napinacz tkaniny i dostępność w 5-ciu. kolorach.

Cenowo markiza jest najtańszym produktem, który posiada belkę usztywniającą konstrukcję z napinaczem tkaniny, kąt roboczy 60 stopni i to wszystko dostępne w dużych gabarytach. 5,6,7 m szerokości na 3,1; 3,6 m wysięgu.

Najbardziej reprezentacyjną częścią markizy jest tkanina i falbana.

Australia w ofercie posiada ponad 110 tkanin, w skład których wchodzą tkaniny: Akrylowe jednobarwne i pasiaste oraz plastikowe jednobarwne.
Wszystkie poszycia akrylowe są zaimpregnowane środkiem zabezpieczającym na bazie TEFLONU.

Impregnacja tkanin wzmacnia barierę ochronną i właściwości hydrofobowe.
Impregnacji zawdzięczamy swobodne spływanie wody przy zachowaniu 30 stopniowego kąta pochylenia tkaniny. Przy tym kącie śmiało można przyznać, że markizy firmy SELT są wodoodporne przy niewielkich i krótkotrwałych opadach.
Dzięki zastosowaniu impregnacji, poszycie markizy płowieje znacznie mniej od tkanin w których nie zastosowano środków ochronnych.

Falbanę śmiało można porównać do wisienki na torcie.
W ofercie posiadamy 3 rodzaje falban.
Falbana wykończona jest obszyciem i jej wysokość wynosi 21 cm (standardowo).
Jest możliwość wykonania falbany wyższej niż 21 cm.

Producent gwarantuję możliwość zakupu nowych tkanin w celu wymiany po kilkuletniej eksploatacji markizy. Dotyczy to również samych falban.

Do lakierowania konstrukcji wykorzystywane są farby renomowanej szwajcarskiej firmy IGP. Decydując się na markizę pomalowaną proszkowo, masz pewność posiadania powierzchni łatwych w utrzymaniu czystości i odpornych na zabrudzenia.

Ilustracja poglądowa stosunku kąta pochyłu do wysięgu.

INFORMACJE TECHNICZNE MARKIZY AUSTRALIA

 • brak kasety
 • rura nawojowa o średnicy 70 i 80 mm
 • możliwość montażu do ściany, sufitu, krokwi dachowej
 • WYSIĘG 1,6m; 2,1m; 2,6;m 3,1m; 3,6;m
 • MAKSYMALNY WYSIĘG 3,6 m
 • SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA 7 m
 • SZEROKOŚĆ MINIMALNA = WYSIĘG + 0,35 m
 • możliwość zastosowania ramion krzyżowych
 • możliwość adaptacji oryginalnego daszka
 • napęd ręczny z korbą o długości 1,5m; 1,8m; 2,2m
 • napęd automatyczny, czujniki wiatrowe, wstrząsowe,
 • automatyka pogodowo wiatrowo -słoneczna
 • możliwość instalacji napędu NHK (awaryjne zwijanie podczas braku zasilania).
 • sterowanie za pomocą przełącznika, pilota lub inteligentnego sterowania np. tahoma, io.
Pro-System jest i dzięki przynależności do Somfy Expertów, oferujemy 5-cio letnią gwarancję na silniki do markiz marki Somfy.