Profile roletowe - charakterystyka techniczna

PROFIL ALUMINIOWY PA 37 i PA39 mm

Profile PA 39 i PA 43 należą do najpopularniejszych profili aluminiowych. O popularności tej grupy profili świadczyć może fakt, że wykonane z nich rolety od lat chronią okna w tysiącach domów na terenie Europy.
W przypadku zastosowania profilu PA 39 możemy zasłonić okno o powierzchni do 6 m2. Natomiast w przypadku PA 43, maksymalna powierzchnia rolety wynosi aż 9 m2.
Dzięki niewielkiej wysokości i smukłemu kształtowi profil doskonale się nawija i z powodzeniem mieści się do kasety 180 mm. (system adaptacyjny) przy wysokości rolety = 268 cm ( drzwi balkonowe ).
Co sprawia,że jest to optymalne rozwiązanie dla domów i mieszkań.

PROFIL ALUMINIOWY PA 45 mm

Profil PA 45 przeznaczony jest do wykorzystania w roletach okiennych, wnękach drzwiowych oraz niedużych rozmiarów witrynach. Profil ten jest wyższy i grubszy od PA 37 i PA 39, co za tym idzie bardziej stabilny. Co przyczynia się do możliwości zabudowy do 7,5 m2 powierzchni okna. Jednocześnie dobre średnice nawojowe pozwalają na zastosowanie profilu w kasetach o niewielkich rozmiarach.

PROFIL ALUMINIOWY PA52 i PA 55 mm

Profil PA 52 i PA 55 przeznaczone są do stosowania e roletach okiennych o dużych szerokościach, wnękach drzwiowych oraz witrynach o powierzchni do 9 m2. Solidna konstrukcja gwarantuję dużą sztywność profili, przy zachowaniu proporcjonalnego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługuje profil PA 52 ze względu na dobre właściwości nawojowe w tej klasie profili co pozwala na zastosowanie skrzynek o optymalnych wymiarach.

PROFIL ALUMINOWY PE 41 – ANTYWŁAMANIOWY BEZ CERTYFIKACJI

PROFIL ALUMNIOWY PE 55 – ANTYWŁAMANIOWY CERTYFIKOWANY RC-3

Profil PE 41 należy do grupy profili wyciskanych (ekstrudowanych), jest on polecany przedkładającym na pierwszy plan bezpieczeństwo. Cechuję się bardzo dobrymi własnościami wytrzymałościowymi wynikającymi z budowy w/w profilu.

Profil PE 55 klasy RC-3 aby uzyskać atesty świadczące o ich antywłamaniowości musi być odpowiednio zamontowany wewnątrz budynku, posiadać sterowanie elektryczne i wieszaki antywłamaniowe blokujące oraz specjalną listwę dolna zapadkową.

Różnica w budowie pomiędzy profilem perforowanym, a nieperforowanym.

* Profil PE 41 oraz PE 55 – ANTYWŁAMANIOWY -występuje tylko jako nieperforowany.
Reszta w/w profili dostępna w obu wersjach.