Rolety zewnętrzne zabezpieczające - Warszawa Piaseczno

Rolety zewnętrzne zabezpieczające produkowane są z materiałów najwyższej jakości – aluminium i PVC. Duża gama specjalnie wyprofilowanych profili ALU jest wypełnionych pianką poliuretanową, które posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, wyciszające oraz zaciemniające. Skutecznie zapobiegają utracie ciepła podczas zimy, jak również chronią przed nadmiernym nagrzaniem podczas upalnej pory letniej.

Przy instalacji odpowiednio dobranej automatyki pogodowo czasowej można uzyskać optymalną temperaturę o każdej porze roku.

Rolety zewnętrzne zabezpieczające dzielimy na:

SYSTEM ADAPTACYJNY
SYSTEM INTEGRO
SYSTEM BeClever
Rolety zewnętrzne zabezpieczające mogą być sterowane manualnie ( ręcznie ) lub automatycznie (elektrycznie).

Przy sterowaniu ręcznym mamy możliwość podnoszenia rolety za pomocą zwijaczy ręcznych, korbowych, nawijarki oraz mechanizmu sprężynowego ( półautomat ).

Zwijacze dostępne są w systemie taśmowym lub linkowym i występują w kolorze:
– białym
– brązowym.

Rolety elektryczne wymagają zamontowania w rolecie silnika (napędu) o odpowiedniej charakterystyce pracy oraz mocy dobieranej indywidualnie w zależności od masy elementów ruchomych (pancerza) i doprowadzenia instalacji elektrycznej. 

Przy zastosowaniu rolet z napędem elektrycznym, zdecydować się trzeba na system:

a) przewodowy WT ( wired technology system )

 

– system przewodowy jest systemem pozwalającym na obsługę indywidualnej rolety, lub grupy rolet za pomocą przełącznika, wymaga on okablowania całego mieszkania/domu i jego późniejsze rozszerzenie na grupy lub sterowanie większa ilością rolet jest możliwe, ale wymaga dużego nakładu sił i środków finansowych.

b) radiowy RTS ( radio technology system )

– radiowy system sterowania jest bardzo elastyczny i pozwala na dowolną jego konfigurację lub zamianę ustawień w dowolnym momencie i bez większego wysiłku.

Pilot zapewnia najwyższy poziom komfortu, nieważne czy obsługuje jedno, kilka urządzeń lub steruje fasadami budynku, pozwala na dowolne grupowanie rolet ( indywidualnie, grupowo, centralnie).

W połączeniu z pilotem automatyki czasowej możemy automatycznie sterować napędami podczas naszej nieobecności w domu, uzyskując optymalną temperaturę pomieszczeń przy jednoczesnej symulacji naszej obecności w domu.

Przykładowa kolorystyka pilotów naściennych 1-dno i 4-ro kanałowych.

 

c) radiowy w technologi IO = inteligentny system radiowy.

 

Ten system radiowy zapewnia maksymalny komfort mieszkania. IO steruje całym domem, nie tylko roletami, bramami, markizami, ale również ogrzewaniem, oświetleniem, oknami dachowymi i drzwiami wejściowymi. Dwukierunkowa technologia radiowa potwierdza wykonanie zadań jej powierzonych.
Co powoduje, że jest niezawodna i spełnia oczekiwania klientów wybiegających myślą TECHNOLOGICZNĄ W PRZYSZŁOŚĆ.

 

 SYSTEM ZABEZPIECZEŃ ANTYWŁAMANIOWYCH:

Warszawa, Konstancin – Jeziorna, Piaseczno i Józefosław należą do aglomeracji rozwijających się w stosunkowo szybkim tempie. Dzięki tak szybkiemu rozwojowi, zawdzięczamy duża aktywność osób nie pożądanych. Rolety zewnętrzne zabezpieczające i antywłamaniowe, oprócz zalet termoizolacyjnych,
wygłuszających i zaciemniających, przy odpowiednim wyposażeniu dodatkowo stanowią ochronę przed intruzami.

Prezentujemy najpopularniejsze i najskuteczniejsze sposoby zabezpieczeń:

1. Twarde wieszaki blokady, uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz ( tylko z napędem elektrycznym ).

2. Rygle automatyczne – sprawdzają się w 100% w roletach montowanych powyżej 3 metrów wysokości.

3. Rygle ręczne – skuteczne, ale tylko w poszczególnych przypadkach ( zależy od budowy stolarki okiennej ).

4. Czujniki podniesienia rolety – kompatybilne z systemem alarmowym ( przy próbie podniesienia rolety powiadamia centralę )

5. Zamek baskwilowy – typowy zamek na kluczyk ( najczęściej montowany w budynkach gdzie nie ma możliwości otwierania z wewnątrz budynku ).

 

fot. Porównanie prowadnic różnego typu – prowadnica z prawej strony jest prowadnicą spełniającą aprobaty ANTYWŁAMANIOWE.

UWAGA !!!

Źle dobrane napędy roletowe mogą stanowić zagrożenie dla użytkownika i jego mienia.

Najczęściej zły dobór napędu uwidacznia się po okresie czteroletnim użytkowania rolet i przy niskiej temperaturze. Zawsze wymagaj od sprzedawcy udokumentowania właściwego doboru rolet z uwzględnieniem minimum 15% zapasu mocy.

Roleta zewnętrzna jest częścią elewacji budynku w którym mieszkasz. Pamiętaj! Sprawdź czy nie potrzebujesz zgody dewelopera, wspólnoty mieszkańców, spółdzielni do jej instalacji.